Ve výbavě vašeho nového mazlíčka nesmí chybět ubikace ani přepravka

Chystáte se pořídit si domácího mazlíčka? V tom případě byste měli pamatovat na to, aby se u vás měl dobře. K tomu budete potřebovat veškeré nezbytné vybavení, jež chov podobného zvířete vyžaduje. Co konkrétně si budete muset pořídit, záleží především na tom, jaký druh zvířete si zvolíte. Každopádně jisté je, že pokud si vy anebo vaše dítě jako domácího mazlíčka vyberete tolik oblíbené hlodavce – ať už křečka, osmáka, morče, pískomila, potkana či jiné zvíře, tak v tom případě se neobejdete bez chovné klece či terária a také bez přepravky pro hlodavce odpovídající velikosti zvířete.

morče v trávě

Ubytování pro vaše nové zvířátko byste měli v každém případě vybavit podestýlkou, jakou jsou například hobliny, dřevěná štěpka či speciální granuláty, které budou pohlcovat pachy a moč zvířete, takže vaše zvířátko bude dlouho v suchu a v pohodlí. Nezapomeňte také na to, že mnohá zvířata mají potřebu stavět si svá obydlí, kde se potřebují ukrýt. Pro musíte jejich zázemí vybavit již hotovým domečkem, ideálně z přírodních materiálů, na kterém si budou hlodavci brousit své stále dorůstající zuby, anebo materiálem jako je seno, sláma či dřevěné pruty, ze kterých si budou moci úkryt sami vystavět.
hezká veverka

Samozřejmostí jsou misky na jídlo a na vodu. Konkrétní strava záleží na zvoleném druhu zvířete. Zvláště tyto informace si ještě před koupí nového domácího společníka důkladně nastudujte, abyste zvolili to pravé a nebyli případně zaskočeni speciálním jídelníčkem, který budete složitě shánět, a vyjde vás na mnoho peněz. Nicméně pokud jde o hlodavce, tak zrovna tato zvířata jsou svými životními nároky poměrně nenáročná.
myška v kleci

V neposlední řadě si budete muset pořídit i již zmíněnou přepravku na hlodavce. A to zdaleka nejen proto, abyste si zvířátko donesli domů, ale také proto, abyste s ním případně mohli vyrazit na čerstvý vzduch a nechat ho proběhnout. Přepravku využijete také na návštěvy zvěrolékaře, protože nikdy nevíte, co se může přihodit. Přepravka musí svou velikostí a materiálem, ze kterého je vyrobena, odpovídat druhu zvířete, které si koupíte.